1 Hamburger Buns – $1.09
1 Cinnamon Raisin Bagels – $1.89
1 pkg Peanut Butter Crackers – $1.19
1 bag Wavy Potato Chips – $1.99
1 bag Chocolate Chips – $2.09
1 bag Lime Tortilla Chips – $1.54
1 pkg Flour Tortillas – $1.95
1 can Pumpkin – $1.15
1 can Tuna – $0.80
1 carton ice cream – $2.48
1 lb Butter – $3.98
1 pkg Croutons – $0.97
1 Vanilla Yogurt – $2.19
1 Spreadable Butter – $3.29
1 can Diced Tomatoes – $0.85
1 can Baked Beans – $1.79
2 cans Great Northern Beans – $0.72 each
3 dozen Eggs – $3.98 each
1 bag Corn Chips – $1.54
1 bag Navel Oranges – $2.49
1 gallon Milk – $3.02
2 boxes Honey Graham Cereal – $2.05 each
1 box Crispy Rice Cereal – $1.79
1 pkg Hot Dog Buns – $1.09
1 Romaine Lettuce – $2.99
1 pkg Hot Dogs – $1.39
1 Caesar Salad Dressing – $1.95
1 Ranch Dressing – $1.95
1 pkg Vine Tomatoes – $1.99
1 pkg Blueberries – $1.99
1 pkg Mushrooms – $0.99
2 pkg Fresh, Boneless Chicken Breasts – Marked down to $7.23 and $7.89 (These are HUGE packs and this amount will last us at least 3 weeks! I cut them in half lengthwise and them froze them.)
1 loaf Bread – $1.29
2 bags Mini Cucumbers – $1.89 each
1 bag Mini Peppers – $2.69
1 bag Grapes – $2.65
3 Avocados – $0.69 each
Total: $99.55
I ran in here to see if they had any markdowns and found several good deals. I’ve found that the organic/healthy stuff is often a WAY better deal here than any other store I’ve shopped at so that makes me excited!
1 Alexia Sweet Potato Fries – $1
1 box Oatmeal Squares – $1.99 (Not a deal, but my six year old LOVES these and asks for them in his school lunch often.)
3 bags Veggieful Riced Broccoli – $0.33 each
2 bags Goldfish – $1 each
1 Black Pepper – $1
2 boxes Teething Wafers – $1 each
Total: $8.99
I went to Sam’s club again this…